Svetový deň Zeme

22. apríl je už od roku 1990 vyhlásený za Svetový deň Zeme. A tak sme aj my, žiaci zo ZŠ, venovali tento deň našej Zemi.

Žiaci 1. ročníka vyrábali stonožku a budovy z odpadového materiálu. Naučili sa rozpoznávať druhy odpadu a správne triediť odpad.Tretiaci a štvrtáci sa popasovali s kvízom. Za jeho vypracovanie boli vecne odmenení.

Pripravili sme nástenky a našu tvorivosť sme využili pri výrobe "ekovýrobkov". Dokázali sme, že aj nepotrebný odpadový materiál nemusí skončiť v kontajneri. Dajú sa z neho vytvoriť zaujímavé hračky i učebné predmety. Cieľom bolo uvedomiť si dôležitosť chrániť poklady Zeme pre budúce generácie i pre ostatné živé organizmy na Zemi.

Piatok, 22 Apríl 2016 07:23