Exkurzia "Adventná Praha"

Dňa 7.12.2016 sa žiaci 9.A a 9.B triedy vybrali nočným vlakom spoločnosti Regiojet do Prahy.

V ranných hodinách dorazili na Hlavnú stanicu v Prahe. Spoločne si odložili kufre, naraňajkovali sa a postupne sa premiestnili na Václavské námestie. Celý deň ich po nádhernej Prahe sprevádzala sprievodkyňa. S jej pomocou postupne navštívili: Václavské námestie, Múzeum voskových figurín, Pražský hrad (katedrála, Starý kráľovský palác, Zlatá ulička), Nerudovú ulicu so znameniami, Jezulátko a Pražský orloj. Z posledných síl sa žiaci spoločne s učiteľmi presunuli na večeru. Následne na ubytovňu. Po náročnom dni, žiaci plní energie zaspali ako malé bábätká.

Druhý deň si prezreli vianočné trhy na  Staromestskom námestí, Ungelt, Prašnú bránu, Klementinum a Karlov most. Pred cestou domov navštívili nákupné centrum Paladium. O tretej poobede sa zadívali poslednýkrát na Prahu a užívali si cestu vlakom. Vo večerných hodinách si rodičia vyzdvihli svoje deti na železničnej stanici v Košiciach.

Autor: Mgr. Lucia Lešková

Streda, 07 December 2016 11:18