Športový deň

16. júna 2017 sa konal  športový deň pri príležitosti Dni obce Valaliky za krásneho slnečného počasia.

Žiaci 1. stupňa obsadili obecné ihrisko na celé dopoludnie, kde si prešli športovými aktivitami ako: skok vo vreci, kop futbalovou loptou do brány, gúľanie volejbalovej lopty, preskoky na švihadle, trojskok, hod kriketovou loptičkou, kolky. V rámci tried boli jednotlivé súťaže vyhodnotené triednymi učiteľkami a prvá trojica žiakov, ktorá získala najvyšší počet bodov zo súťaží bola ocenená medailami. Každý jeden dostal ako príjemné osvieženie džús a na doplnenie energie sladký keks. Chlapci zavŕšili tento namáhavý deň futbalom.

Žiaci 2. stupňa si zašportovali v rôznych disciplínach, ktoré pre nich pripravili učitelia. Niektorí žiaci súťažili aj vo vybíjanej, volejbale a futbale. Svoju telesnú zdatnosť ukázali aj na stanovištiach, v ktorých zdolávali rôzne športové úlohy. Na stanovištiach zbierali za svoj športový výkon žetóny, ktoré si následne mohli vymeniť v stánku za odmenu.

Autor: Mgr. Lenka Pilipová, Mgr. Milan Hovanec

Piatok, 16 Jún 2017 08:21