Apríl

Apríl bol mesiac pestrý nielen svojim počasím, ale aj činnosťou v ŠKD. V centre našej pozornosti boli veľkonočné sviatky, ktoré so sebou prinášajú mnoho inšpirácií. Vyrobili sme si kuriatka i ovečky z papiera. Nezabudli sme ani na najvýraznejší symbol Veľkej noci – veľkonočné vajíčka. Deti strihali, lepili, maľovali, občas aj nechtiac rozbili vyfúknuté vajíčko. Pokiaľ nám počasie príliš neprialo, pretože bolo skutočne „aprílové“, využili sme priestory telocvične. Zahrali sme si obľúbené loptové hry či zaskákali na švihadle. Z prechádzok jarnou prírodou sme si doniesli roztomilé púpavy, z ktorých si dievčatá vyrobili pekné venčeky. Koncom apríla oslavuje naša Zem svoj deň – Deň Zeme. Ten sme si aspoň symbolicky pripomenuli kresbami, ktoré deti vytvorili. 


Copyright © 2019 Základná škola, Hlavná 165, Valaliky. Všetky práva vyhradené.
Zakladna skola Valaliky, Hlavna 165, 044 13 Valaliky, t.c.: 055 30 99 885 www.zsvalaliky.sk

Webdesign by Yurayqo | Support by XEON.SK | XHTML & CSS Valide