Ochrana života a zdravia

Vo štvrtok 14.9.2017 sa uskutočnila praktická časť účelového cvičenia

Deň sme strávili v okolí školy, kde sa nachádzalo 5 stanovíšť. Prvé stanovištie bolo založené na spoznávaní turistických značiek. S nimi nás oboznámil pán učiteľ Safko. Po tomto stanovišti sme sa premiestnili k hasičskému autu. Posádka sa skladala z dobrovoľných hasičov našej obce. Boli veľmi milí a ochotní nás oboznámiť s vybavením hasičského auta. Mohli sme si vyskúšať striekanie vody z hasičskej hadice. Potom sme sa premiestnili k 3. stanovišťu. Tam sme mali možnosť vyskúšať si hod kriketkou do koša, ktorý mal pod dozorom pán učiteľ Pulen. Na 4. a 5. stanovišti na nás čakala sanitka so sanitármi. Veľmi podrobne nám ukázali vybavenie sanitky. Svoje poznatky sme si prakticky vyskúšali na figurínach. Bol to deň plný spoznávania a ponaučenia.

Text: Klaudia Kandrová, Daniela Sendreiová, 8.B

Foto: Lucia Spišáková, 8.A, RNDr. Andrea Kozáková