Lyžiarsky výcvik

V dňoch 22.-26.1.2018 sa na našej ZŠ Valaliky uskutočnil základný lyžiarsky výcvikový kurz.

Pôvodný termín musel byť posunutý z dôvodu nevyhovujúcich snehových podmienok. Miestom konania bolo lyžiarske stredisko Jahodná a zúčastnili sa ho  žiaci siedmeho a ôsmeho ročníka v celkovom počte 24. Výcvik prebiehal podľa stanoveného plánu. Žiaci sa naučili základom lyžovania - nosenie lyží, obúvanie, základný lyžiarsky postoj, obraty, pády, chôdza na lyžiach, obojstranný prívrat, odvrat, zjazd po spádnici... Inštruktormi lyžovania boli Mgr. Pulen a Mgr. Safko, naši učitelia telesnej výchovy.

Na záver sa musíme poďakovať žiakom za naozaj slušné správanie, vnímanie a zužitkovanie získaných vedomostí. Teraz je už na každom žiakovi, aby svoje lyžiarske pohybové zručnosti a schopnosti ďalej rozvíjal. Držíme Vám v tom palce.

Autori: Mgr. Zoltán Safko, Mgr. Gejza Pulen

Štvrtok, 22 Február 2018 08:32