Exkurzia - 8. a 9. ročník

Dňa 10.4.2019 sa uskutočnila exkurzia žiakov 8. a 9. ročníka v Liptovskom Mikuláši. Žiaci navštívili podzemné chodby Demänovskej jaskyne slobody a svet optických klamov ILUSIA

 

Exkurzia sa týkala predmetu geografia. Oba ročníky preberajú v tomto školskom roku Geografiu Slovenska. Lepší námet na exkurziu ako si prezrieť národnú prírodnú pamiatku v Nízkych Tatrách sme nenašli. Demänovská jaskyňa slobody patrí medzi dominanty Demänovských jaskýň. Svojou sintrovou výplňou rozličných farieb, tajuplným podzemným tokom rieky Demänovky i čarokrásnymi jazierkami nás utvrdila v správnosť výberu jaskyne. 

 

Exkurziu sme doplnili návštevou optických klamov v Liptovskom Mikuláši. Neverili sme vlastným očiam, čo všetko si pre nás táto galéria pripravila. Na jednom mieste sme si mohli prečítať noviny na vrchole mrakodrapu, pohladkať slona, prejsť sa krajinou lega alebo si zatelefonovať na dne bazéna. Toto a ešte omnoho viac nám ponúkla táto galéria. 


Autor: PaedDr. Lucia Petrvalská


Streda, 10 Apríl 2019 13:55

Copyright © 2019 Základná škola, Hlavná 165, Valaliky. Všetky práva vyhradené.
Zakladna skola Valaliky, Hlavna 165, 044 13 Valaliky, t.c.: 055 30 99 885 www.zsvalaliky.sk

Webdesign by Yurayqo | Support by XEON.SK | XHTML & CSS Valide