Súdne pojednávanie

Dňa 16. apríla 2019 sa vybraní žiaci deviateho ročníka zúčastnili súdneho pojednávania na Okresnom súde v Košiciach.

 

Súdne pojednávanie nie je pre žiakov žiadnym lákadlom ako divadlo, či kino. Zažiť a vidieť v reálnom živote takéto pojednávanie je naozaj výstrahou a určite aj zážitkom. Nie je to ako v "telke", kde hrajú herci a všetko je nacvičené. Ide o skutočných ľudí, skutočné životy a hlavne skutočné osudy. Tieto osudy sme mohli pozorovať, vnímať a možno sa aj do nich vcítiť. 


Pani sudkyňa sa našim žiakom venovala do poslednej chvíle. Rozprávala sa s nimi, vysvetľovala im, snažila sa im vysvetliť právnicke pojmy, poukazovala na nejasnosti, chyby ... V prvom rade, hlavne dohovárala žiakom, aby sa takýmto chybám v živote vyhli. Patrí jej zato veľké ďakujem. 


Veríme, že si naši žiaci z celého pojednávania zobrali ponaučenie a že sa nikdy na žiadnom súde s pani sudkyňou nestretnú. 


Autor: PaedDr. Lucia Petrvalská


Utorok, 16 Apríl 2019 14:11

Copyright © 2019 Základná škola, Hlavná 165, Valaliky. Všetky práva vyhradené.
Zakladna skola Valaliky, Hlavna 165, 044 13 Valaliky, t.c.: 055 30 99 885 www.zsvalaliky.sk

Webdesign by Yurayqo | Support by XEON.SK | XHTML & CSS Valide