„Moja skupinka varí lepšie než tvoja“

V dňoch 10. a 11. 4. 2019 prebiehala na našej škole súťaž vo varení „Moja skupinka varí lepšie než tvoja“.

Bol to druhý ročník tejto súťaže. Žiaci si vytvorili štvorčlenné zmiešané skupinky z dievčat a chlapcov, spolu sa súťaže zúčastnilo 17 skupín. Skupinky pripravovali jedlá na tému: „Fantázii sa medze nekladú“, a tak sa pieklo, smažilo i varilo... Na prípravu jedla mali jednotlivé družstvá 60 minút. Skupinky pripravili palacinky, muffiny, kuracie mäsko na rôzne spôsoby, rôzne šaláty a pod.

Víťaznou skupinkou sa stali žiaci z 8.A triedy v zložení: Lenka Lacková, Karolína Kišová, Natália Gregová a Jakub Čigáš. Pripravili tzv. Kuriatka na prechádzke (obrázok č.16).

Každá skupinka bola za svoj kuchársky výkon knižne odmenená a tak môžu čerpať námety do budúceho roka.

Ďakujeme všetkým skupinkám za ich tvorivosť a šikovnosť, ktorú nám ukázali aj v tomto ročníku.

Autor: Mgr. Martina Pahulyiová

Streda, 10 Apríl 2019 10:16