Apríl

Začiatok mesiaca sa niesol v duchu Veľkej noci. Žiaci tvorili rôzne zvieratká ale aj vajíčka symbolizujúce tento sviatok jari. Vďaka téme Hudobné nástroje si deti mohli pomocou ukážok vypočuť rôzne hudobné nástroje ale taktiež si ich mohli aj vyskúšať. 22.apríl patrí bezprostredne Dňu Zeme. Diskusia s deťmi o triedení odpadu, neznečisťovaní pitnej vody a chránení našich lesov ich veľmi zaujala. Žiaci spoločne vyrábali kreslením a maľovaním plagáty, aby sme mali na mysli aké je dôležité starať sa o našu planétu. S radosťou pomáhali aj pri skrášlení našej školy a to  sadením kvietkov. Exotické zvieratá - posledná téma tohto mesiaca, deti kreslili  ZOO podľa svojich vlastných predstáv ale aj iné zvieratá, ktoré patria k tejto témy. Navštívili sme aj výstavu zvierat na obecnom úrade.