Účelové cvičenie žiakov II. stupňa

Posledné letné slnečné lúče sme využili na organizáciu účelového cvičenia pre žiakov II.stupňa.

16. septembra sa žiakom našej školy predstavili všetky tri záchranné zložky – Záchranná zdravotná služba Košice, Dobrovoľní hasiči z Geče a zástupca policajného zboru z Čane.

Záchranná zdravotná služba si pre žiakov pripravila kvíz prvej pomoci. Žiaci jednotlivých ročníkov boli rozdelení do skupín a súperili medzi sebou navzájom v podávaní prvej pomoci a záchrany života známemu i cudziemu človeku. Medzi tri krízové situácie, ktoré mali žiaci správnym postupom vyriešiť, patrili: zástava dýchania, prípad dusenia sa a krvácanie hornej končatiny.

Hasiči si pre našich žiakov pripravili inštruktáž k vybavenosti a prehliadku hasičského vozidla. Taktiež mali možnosť vyskúšať si držanie prúdnice pod prúdom vody. A v neposlednom rade mali tiež priestor na množstvo otázok spojené so skutočnými skúsenosťami v teréne.

Zástupca policajného zboru si pre žiakov 5. a 6. ročníka pripravil film na tému: Šikanovanie v školských laviciach. Film bol spracovaný tak po teoretickej ako aj praktickej stránke. Žiakom 7., 8. a 9. ročníka bol premietnutý film zameraný na obchodovanie s ľuďmi.

Zorganizované účelové cvičenie sme ukončili dopravnou výchovou, kedy si žiaci mohli na pripravenom ihrisku prostredníctvom kolobežiek vyskúšať jazdu za pomoci semaforov a dopravných značiek.

Autor: Mgr. Pahulyiová, Mgr. Džadžovská

Piatok, 16 September 2022 09:59