Znova sme sa zapojili

Mesiac október je pre katolíkov aj mesiacom ruženca a tak sa žiaci 4. ročníka a celý 2. stupeň našej školy na hodinách náboženskej výchovy modlil ruženec.

Žiaci si doniesli svoje ružence, niektorí si ich požičali a ďalší si ich vyrobili. Zapojili sme sa tak do kampane s názvom „Milión detí sa modlí ruženec.“ Jej cieľom je duchovná pomoc pre trpiacich. Zvlášť v tejto dobe. S touto myšlienkou prišli deti z Južnej Ameriky a po niekoľkých rokoch sa rozletela do celého sveta. 18. októbra sa naši žiaci predmodlievali ruženec aj vo farskom kostole, kedy sme sa spojili so všetkými deťmi na celom svete v „boji“ proti nespravodlivosti. Po pobožnosti sv. ruženca boli deti pozvané na tunajší farský úrad, kde na modliace sa deti čakala malá odmena.

Autor: Mgr. Pavol Kacvinský

Sobota, 01 Október 2022 11:51