Naša záložka do knihy

Pri príležitosti Medzinárodného mesiaca školských knižníc sa v októbri realizovala školská aktivita: Naša záložka do knihy.

Cieľom tejto aktivity bolo zábavnou a hravou formou vzbudiť a upevniť záujem žiakov čítať a tak upevniť ich kladný vzťah ku knihám. Motivovať ich, aby rozvíjali svoje čitateľské záujmy, vedomosti a zručnosti.

Jej poslaním bolo vytvárať živé spoločenstvo v triedach, v ktorých by žiaci priateľsky spolupracovali,  rozprávali sa o prečítaných knihách a vzájomne si odporúčali knihy.

Výsledný výstup tejto činnosti žiakov bola samotná tvorivosť a to výroba záložky do knihy, ktorú prezentoval.

Autor: PaedDr. Alica Sokolská

Sobota, 01 Október 2022 10:34