Účelové cvičenie

V dňoch 13. a 14. septembra absolvovali žiaci II. stupňa teoretickú a praktickú časť účelového cvičenia.

Účelové cvičenie pre žiakov 5. a 6. ročníka bolo zamerané na oblasti: zdravotná príprava, pohyb a pobyt v prírode, dopravná výchova a civilná ochrana.

Počas teoretickej časti boli žiaci oboznámení so základnými informáciami v jednotlivých oblastiach, ktoré potom v ďalší deň vedeli využiť v praktickej časti.

Praktickú časť tvorili disciplíny, pri ktorých nám pomáhali naši deviataci. Pre žiakov bolo pripravených 6 disciplín:

1. „Záchranné zložky

2. „Parkovisko“ – disciplína zameraná na bezkolízny pohyb v cestnej premávke

3. „Lekárnička“ – disciplína zameraná na výbavu lekárničky; žiaci mali možnosť vyskúšať si prácu s obsahom lekárničky a svoje vedomosti si preverili v „kvíze prvej pomoci“

4. „Spoznáš bylinky?“ – táto disciplína bola zameraná na spoznávanie našich najznámejších byliniek

5. „Buzola“ – disciplína, v ktorej si žiaci vyskúšali prácu s mapou a buzolou; žiakov tu čakala prezentácia a „vedomostný kvíz“

6. „Kolobežky“ – skúsenosti s jazdou na kolobežke si žiaci vyskúšali pri jazde okolo kužeľov

Hoci nám počasie neprijalo, sme radi, že účelové cvičenie splnilo očakávania žiakov i pedagógov.

Autor: Mgr. Martina Pahulyiová

Streda, 13 September 2023 16:40