Šaliansky Maťko 2014

V mesiaci október a november sa naši zúčastnili školského kola literárnej súťaže : Šaliansky Maťko. Aj napriek náročným textom boli všetci výborne pripravení.

phoca thumb l 20112013740

Pod týmto názvom sa nesie už niekoľko rokov obľúbená a na Slovensku známa literárna súťaž v prednese slovenských povestí. Súťaž prebiehala v priestoroch našej školskej pod drobnohľadom učiteliek slovenského jazyka, ktoré pozorným okom i uchom sledovali prednes súťažiacich. Každý z nich sa zbavil trémy hneď na začiatku a ukázal, aký talent v ňom drieme. Záverečný potlesk bol pre mnohých motiváciou zúčastniť sa súťaže aj o rok.
A aké sú konečné výsledky?

PRVÝ STUPEŇ:

Na 1. mieste sa umiestnil : Jozef Balog z 3.B

Na 2. mieste sa umiestnili : Michaela Myšlenská z 3.A Lukáš Kandra z 2.B

Na 3. mieste sa umiestnili : Filip Urdzik z 3.A Sára Orlovska z 2.A

DRUHÝ STUPEŇ:

Na prvom mieste v I.kategórii sa umiestnila Bianka Bakšiová zo 4.A triedy a v II. kategórii to bol Patrik Hegedúš zo 6.B triedy.

Piatok, 29 November 2013 00:00