ŠKD: Aktuálny školský rok

Apríl

Tento mesiac sa niesol v duchu prichádzajúcich Veľkonočných sviatkov. V ŠKD sme si ich pripomenuli zdobením kraslíc, zhotovením kuriatok, vajíčok a aj zajačikov. Svojimi prácami sme si krásne vyzdobili naše triedy. Skvelou akciou bol aj tradičný Deň Zeme. Prebehla výstava výrobkov z odpadového materiálu na tému Domáce zvieratá. ŠKD vytvorili muchu, zajaca, páva, kohúta a papagája. Použili sa vŕšky, papier, kartón, noviny či plastové fľaše. S výsledkom práce sme boli spokojní.

Marec

Už roky mesiac marec spájame nielen s príchodom jari, ale i s knihou. Preto sa v tomto mesiaci knihy opäť uskutočnila návšteva obecnej knižnice. Pani knihovníčka nám priblížila prostredníctvom rozprávkových bytostí zaujímavé rozprávky od známeho autora Pavla Dobšinského. Deťom sa rozprávanie páčilo a dúfame, že čaro knihy budeme poznávať aj naďalej. Taktiež sme si vyzdobili triedy peknými jarnými prácami a tešili sa, že konečne prišla jar a bude vonku krásne teplo a slnečno.

Február

Počas chladných februárových popoludní, keď sa nedalo hrať vonku, sme si  ŠKD spríjemnili rôznymi spoločenskými hrami, legom a taktiež sme si naďalej rozvíjali svoje zručnosti v strihaní a lepení. Tento mesiac patril sv. Valentínovi. Vyrábali sme valentínky pre svojich najbližších. Navštívili sme Východoslovenské múzeum v Košiciach, kde sme mali možno vidieť výstavu Karpát, oboznámili sme sa s prvkami krajiny, ktoré tvorili v minulosti a tvoria aj dnes súčasť prostredia, v ktorom žijeme. Po prehliadke sme boli v cukrárni na sladký zákusok.

Január

Na začiatku kalendárneho roka naše ŠKD veru nezaostávalo. Svojou návštevou nás poctilo putovné divadielko, ktoré si pre nás pripravilo nádherné divadelné predstavenie. Predviedlo rozprávku o zázračnom Aladinovi. Herci boli skvelí a zaslúžili si obrovský potlesk. Ďalšou vydarenou akciou bol už tradičný karneval. Zasúťažili sme si a boli sme odmenení malou drobnosťou.

December

Posledný mesiac v roku sa niesol v duchu už tradičnej Vianočnej besiedky. Opäť sme si pre našich rodičov pripravili krásny program a priniesli predvianočnú atmosféru aj do našich tried. Usilovne sme sa pripravovali na Vianoce aj v našich triedach, ktoré sme si vyzdobili našimi prácami. Vyrábali sme mikulášske čiapky, anjelikov, čertov a taktiež zdobili perníčky.

Viac článkov...

Copyright © 2019 Základná škola, Hlavná 165, Valaliky. Všetky práva vyhradené.