ŠKD: školský rok 2021/2022

Jún

06
Júl
2022

Mesiac jún sme otvorili ako ináč ak nie Dňom detí. Pani vychovávateľky si pre našich žiakov pripravili rôzne súťaže na školskom dvore ale aj na futbalovom ihrisku, ktoré boli odmenené medailami.  V tom horúcom počasí nechýbalo osvieženie v podobe melóna ale aj pohostenie. Žiaci pomocou rôznych guličiek a korálok navliekali náramky pre svojich spolužiakov alebo kamarátov. Na tému Lúčne kvety žiaci opäť aktívne tvorili pomocou papiera, kde vznikli krásne kvietky. Nezabudli sme ani na Deň otcov, maličký darček či pohľadnica isto potešila nie jedného ocka. Poslednou témou tohtoročnej ŠKD bolo Letné osvieženie v podobe nápoja a zmrzliny.  


Pani družinárky želajú všetkým svojim žiakom krásne a pohodové leto :) 


 

Máj

Máj mesiac lásky sme začali obdarovaním našich milovaných mamičiek ku Dňu Matiek - výrobou darčeka. Aj keď počasie je ešte premenlivé, občas pripomínajúce leto, k tejto téme si žiaci vytvorili svoju vlastnú dúhu. Včela medonosná - rozhovor s deťmi navodil dôležitosť tejto malej robotnice a následným kreatívnym tvorením sme si vyrábali včielky a úle. Občas veľmi otravný hmyz no nie u nás. V našom ŠKD veľmi príjemná práca s farebným papierom a lepidlom, z ktorých vznikli krásne lienky a motýle. Horúce dni nás prinútili vziať žiakov na kopček studenej maškrty.


 

Apríl

Začiatok mesiaca sa niesol v duchu Veľkej noci. Žiaci tvorili rôzne zvieratká ale aj vajíčka symbolizujúce tento sviatok jari. Vďaka téme Hudobné nástroje si deti mohli pomocou ukážok vypočuť rôzne hudobné nástroje ale taktiež si ich mohli aj vyskúšať. 22.apríl patrí bezprostredne Dňu Zeme. Diskusia s deťmi o triedení odpadu, neznečisťovaní pitnej vody a chránení našich lesov ich veľmi zaujala. Žiaci spoločne vyrábali kreslením a maľovaním plagáty, aby sme mali na mysli aké je dôležité starať sa o našu planétu. S radosťou pomáhali aj pri skrášlení našej školy a to  sadením kvietkov. Exotické zvieratá - posledná téma tohto mesiaca, deti kreslili  ZOO podľa svojich vlastných predstáv ale aj iné zvieratá, ktoré patria k tejto témy. Navštívili sme aj výstavu zvierat na obecnom úrade.

 

 

   

Marec

 

Marec nám začal trošku netradične a to dlho očakávaným karnevalom, ktorý sa pár krát presúval no i napriek tomu sme si to s družinármi veľmi užili. K mesiacu marec už neodmysliteľne patria knihy (Marec mesiac kníh). Žiaci mali možnosť si vytvoriť svoju vlastnú knihu s vlastným príbehom ale aj ilustráciou. Pri téme Z rozprávky do rozprávky si deti zahrali divadielko. Pri slnečnom počasí nám prišla vhod aj téma Prichádza jar kde deti tvorili rôzne kvietky, ktoré nám pripomínajú prichádzajúcu jar. 22. marec Svetový deň vody - oslávili sme tento deň pohárom čistej vody, ktorá je veľmi vzácna a taktiež výrobou kreslenej kvapky. Ukončenie mesiaca patrilo zvieratkám na farme.


 

Február

Mesiac február nám priniesol ešte príjemne chladné počasie so zubatými lúčmi slniečka. Tento mesiac sme sa s deťmi rozprávali o našej vlasti a taktiež o našej dedine v ktorej žijú. Obľúbená téma nielen detí - Vesmír - sem patrí kreatívne tvorenie našich žiakov, či už rakety alebo súhvezdia. Nezabudli sme ani na Valentín - deti mali možnosť obdarovať malým ručne robeným darčekom niekoho blízkeho. Posledná téma v mesiaci február patrila Malým výskumníkom. Zvedavých žiakov veľmi potešil pokus vo forme sopky či lávovej lampy.


   

PREJSŤ NA PREDCHÁDZAJÚCE STRÁNKY

Copyright © 2023 Základná škola, Hlavná 165, Valaliky. Všetky práva vyhradené.
Zakladna skola Valaliky, Hlavna 165, 044 13 Valaliky, t.c.: 055 30 99 885 www.zsvalaliky.sk

Webdesign by Yurayqo | Support by XEON.SK | XHTML & CSS Valide